domov - Veda a Technika v SR - Novinky v SR - Festival vedeckých filmov 2015

Festival vedeckých filmov 2015


26.10.2015 zdroj: www.cvtisr.sk

Cieľom Festivalu vedeckých filmov je poukázať na zaujímavé vedecko-populárne filmy a televízne relácie, ktoré svojim stvárnením približujú vedu širokému a rôznorodému publiku ako atraktívnu, dynamickú a neustále sa rozvíjajúcu oblasť. Festival vedeckých filmov predstavuje pútavé témy z oblasti prírodných, technických či humanitných vied, a tiež reaguje na aktuálny stav a najnovšie trendy doma, ako aj v zahraničí.

vedecke filmy

Ambíciou Festivalu vedeckých filmov je profilovať sa ako najvýznamnejší slovenský filmový festival zameraný na prezentáciu populárno-vedeckých filmov. Výzvou pre CVTI SR, ako organizátora, je vytvoriť práve taký priestor, kde sa bude stretávať filmový a vedecký svet so širokou verejnosťou. Na základe toho môže vzniknúť diskusia, kde majú priaznivci a záujemcovia o vedu, možnosť komunikovať práve s vedcami a odborníkmi na rôzne témy.

Zámerom je vytvoriť tak sieť kontaktov a priniesť zaujímavé témy v oblasti vedy a techniky. Počas Festivalu vedeckých filmov je pre návštevníkov okrem filmových projekcií každoročne pripravený bohatý sprievodný program s možnosťou zúčastniť sa vedeckých prednášok, výstav či interaktívnych inštalácií, ktoré sú súčasťou Týždňa vedy a techniky na Slovensku.

Oficiálna stránka projekty: http://fvf.cvtisr.sk/